Sosyal Medya

WhatsApp kanallar özelliğini bazı ülkelerde kullanıma sundu

WhatsApp, yayınladığı güncellemeyle beraber bazı ülkelerde iOS cihazlarda kanal oluşturma özelliğini kullanıma açtı.

Meta, geçtiğimiz haftalarda WhatsApp’in Telegram’a benzeyen kanallar özelliğinin test edildiğini duyurmuştu.

Wabetainfo’ya göre, yayınlanan son güncellemenin ardından Whatsapp’ın artık Singapur ve Kolombiya’da kanal oluşturma özelliğini kullanıma sunduğu belirtildi.

Öte yandan haberde bu özelliğin henüz Singapur ve Kolombiya’daki kullanıcılarla sınırlı olduğu vurgulanırken, kanallar özelliğinin diğer ülkelerde ne zaman yayınlanacağına dair bir bilgi yer almıyor.

Whatsapp Kanallar Özelliği Nedir?

Kişilerden ve kuruluşlardan anlık olarak önemli bilgileri almayı sağlayacak WhatsApp kanallar özelliği, aile,arkadaş ve topluluklarınızla olan sohbetlerden ayrı bir bölümde yer alacak.

Kanallar güncellemesiyle beraber kanal sahibi kişi veya kurumlar ‘tek yönlü’ olarak metin, fotoğraflar, videolar, çıkartmalar ve anketler gönderebilecek. Böylelikle kullanıcılar takip ettikleri kanallardan son gelişmeleri anlık olarak alabilecek.

Tamamen Gizli Mi Olacak?

WhatsApp yeni duyurduğu kanal özelliğinde gizliliğe önem verdiğini belirtiyor. Kullanıcıların takip ettikleri kanallarda telefon numarası veya profil resminin yöneticiye veya diğer takipçilere gösterilmeyeceği aktarılırken, takip edilen kanalların tamamen kullanıcı gizliliğine önem vereceği vurgulandı.

Paylaşılan İçerikler Nasıl Silinecek?

Kanallarda paylaşılan içerikler 30 gün geçtikten sonra silinecek ayrıca kanal yöneticileri ekran görüntüsü alınmasını ve mesajların iletilmesini engelleme seçeneğine sahip olacak.

WhatsApp yeni güncellemeyi duyurduğu açıklamasında, kanal özelliğinin ilk olarak Kolombiya ve Singapur’daki önde gelen küresel isimlerle ve seçili kuruluşlarla birlikte çalışacağını duyurdu. Ayrıca kanalları daha fazla ülkeye taşıma ve herkese kanal oluşturma imkanı tanıma sürecinin de önümüzdeki aylarda olacağını ifade etti.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu